Pánska móda na zimu - prehľad obuvi

Štýlový muž, ktorý rád vyzerá dobre bez ohľadu na príležitosť, sa neuspokojí s jedným párom topánok na jeseň a zimu. Výber pánskych topánok na toto ročné obdobie je naozaj veľký, preto sme si dnes pripravili prehliadku modelov, ktoré stoja za zváženie počas doplňovaní sezónneho šatníka.

Pánske poltopánky - klasická a univerzálna obuv na jeseň a zimu

Pánske poltopánky sú druhom topánok, ktoré nemôžu chýbať v pánskom šatníku.  Jedná sa o topánky v klasickom strihu, väčšinou šnurovacie, so zvrškom siahajúcim pod členok. Takéto topánky dokonale zapadajú do každodenného štýlu v kombinácii s džínsami alebo nohavicami z materiálu.  Budú tiež pasovať do štýlu smart casual, takže si ich úspešne zoberiete do kancelárie aj na obchodné stretnutie. Pre jesennú a zimnú sezónu stojí za to vybrať poltopánky vyrobené z kože, ktoré chránia nohy pred vetrom, chladom a vlhkosťou pochádzajúcu zo zrážok.

Pánske zimné topánky - elegantné a praktické

Ďalšou propozíciou pre mužov sú pánske zimné topánky. Budú sa hodiť rovnako ako obuv na jeseň aj ako pánska obuv na zimu. Majú jednoduchý, klasický dizajn, zvršok dosahujúci za členok a sú zvyčajne vyrobené z kože, ktorá dodáva topánkam eleganciu. Pánske zimné topánky budú ideálnou voľbou k nohaviciam s priliehavým strihom čiže takzvaným rúrkam a tiež k nohaviciam v štýle Chinos. Páni ich môžu nosiť k džínsom aj k elegantnejším nohaviciam, za predpokladu, že budú nohavice užšie ako zvršok topánky. Pánske zimné topánky sa preto môžu úspešne nosiť na jeseň aj v zime, pretože dokonale chránia pred chladom, vetrom a dažďom. Tieto topánky sú mimoriadne elegantné, ale tiež zapadajú do súčasných módnych trendov.

Pánske členkové topánky - na každý deň aj pre špeciálne príležitosti

Pokiaľ ide o jesenno-zimné topánky pre mužov, v našom zostavení nemôžu chýbať členkové čižmy. Tento typ obuvi sa vyskytuje ako v klasických, tak aj športovejších štýloch, takže si každý pán nájde model topánok, ktorý splní jeho očakávania. Klasické pánske členkové topánky sú tie, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitnej kože, ktoré budú ideálnym doplnkom k elegantnému a oficiálnemu štýlu do kancelárie alebo na obchodné stretnutie. Športové členkové topánky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ale budú mať podrážku zabezpečujúcu väčšie odpruženie ako klasický štýl. Športové členkové topánky môžu páni nosiť každý deň k džínsom alebo nohaviciam typu Jogger a alebo dokonca k teplákom.

Jesenné tenisky pre pánov, ktorí vsádzajú na pohodlie

Našou poslednou propozíciou v prehliadke pánskej obuvi sú športové tenisky - obuv, ktorú mnohí páni nosia takmer cez celý rok V jesenno-zimnej verzii sú tenisky vyrobené z kože, pretože tento materiál bude fungovať skvele pri nízkych teplotách a počas daždivej aury. Môžeme si ich obuť ku každodenným mestským štylizáciám, ale tiež do školy alebo do práce, kde nie je vyžadovaný oficiálny look.

Ako vidíte, výber pánskej obuvi na jeseň a zimu je dosť veľký. Vystačí len pomyslieť, k akej štylizácii obuv potrebujeme, a vybrať si zodpovedajúci strih, vďaka ktorému budeme vyzerať módne a súčasne sa budeme cítiť pohodlne.