Navštívte Žilinu, stojí to za to

Žilina je dôležitý dopravný uzol severného Slovenska, štvrté najväčšie mesto však nie je iba o železničnej a kamiónovej preprave a kórejskej automobilke, je to hlavne pekné mesto, ktorého návšteva rozhodne stojí za to. Čo má táto Perla na Váhu pre vás pripravené? Pripravte sa na poriadny kus histórie, ktorému sa nedá odolať. Čo by ste mali vidieť ako prvé?

 

Historické centrum mesta

Historické centrum Žiliny je naozaj výnimočné, už zdiaľky vidíte dve vysoké vežičky za mestskými hradbami. Je to Kostol Najsvätejšej trojice, ktorý z výšky dohliada na dve námestia. To spodné, Námestie Andreja Hlinku, je v súčasnosti hlavne centrom pre nakupujúcich – obrovské obchodné centrum Mirage a obchodný dom Tesco tu veľa historickej atmosfére nepridávajú. No Park SNP vám pomôže uniknúť pred chuťou konzumu. Chcete lacné ubytovanie v Žiline? Hotel Galileo je pre vás ideálnou voľbou.

 

Mariánske námestie a okolie

Horné, Mariánske, námestie je skutočne historickým rajom. Štvorec vytvorený z pekných meštianskych domov s dvomi hlbokými studňami a Kostolom Obrátenia Pavla je naozaj príjemné miesto. Len kúsok odtiaľ sa nachádza krásna budova Rosenfeldovho palácu a stále sa rekonštruujúca synagóga, ktorá už aj teraz slúži na kultúrne akcie, koncerty a rôzne trhy. Je možné, že vďaka tejto štvrti sa do mesta zaľúbite tak, že aj vaša svadba bude v Žiline. Ktovie.

 

Okolie Žiliny a príroda

Žilina sa nachádza v kotline a je obklopená jedinečnou prírodou. Určite by ste sa mali ísť pozrieť do Terchovej, Malej Fatry alebo na zrúcaninu Lietavského hradu. Nezabudnite na turistické cestovné poistenie v prípade úrazu. V tesnej blízkosti sa nachádza aj zámocký park v Budatíne a samozrejme nechýba ani Budatínsky zámok, ktorý bol letným sídlom grófa Thurza. Ak navštívite Žilinu, zamilujete sa. Nič iné sa nedá robiť.

 

FOTO: © r-o-x-o-r / Dollar Photo Club