Náradie do Vašej dielne: Čo v nej nesmie chýbať?

Každý správny domáci majster by mal mať dielničku, v ktorej si môže spokojne majstrovať. Ale čo by to bolo za kutila a dielňu bez poriadneho vybavenia! Aké náradie Vám teda nemôže chýbať?

 

Dobrý pracovný stôl je základ

Istotne uznáte, či dielňa bez stola nie je stopercentne funkčná. Môžete si zadovážiť buď kvalitný dielenský pracovný stôl priamo od renomovaného predajcu, prípadne si niečo svojpomocne zmontujete. Dôležité je, aby bol Vás stôl v dielni dostatočne veľký aj primerane vysoký, nech sa Vám na ňom dobre a pohodlne pracuje a tiež myslite na to, aby čo-to vydržal.

 

Náradie do dielne

Bez čoho ďalšieho, okrem stola a praktického dielenského nábytku sa v dielni nezaobídete? Nie, štýlové kožené kreslá to nebudú, tie v dielni oželiete. Ale dobré náradie, to musí byť. Rozhodne sa Vám zíde pilník, vodováha, „francuzák“, výsuvný orezávač aj skladací meter alebo posuvné meradlo. Stále je predsa treba niečo pritiahnuť, priskrutkovať alebo vyvŕtať nejaký otvor.

 

Kladivo je alfou a omegou

Doslova nevyhnutnosťou je minimálne jedno dobré kladivo, kombinované kliešte, tzv. kombinačky, aj štikacie kliešte, súprava skrutkovačov niekoľkých veľkostí – ploché aj krížové, akumulátorový skrutkovač, pílka na drevo aj kov, prípadne aj píla - dierovka na rezanie tvarových otvorov do dreva a plastu, pilníky rôznej hrúbky a vodováha. Nepohnete sa ani bez súpravy kľúčov minimálne v piatich veľkostiach, zíde sa aj výsuvný orezávač a vŕtačka.  Čo je fajn mať vždy poruke, je brúsny papier rôznej hrúbky, súprava skrutiek a klincov rôznych veľkostí, glej aj elektrickú predlžovačku.

Celkom ideálne je, ak si všetko Vaše náradie a materiál uložíte do prehľadných zásuviek, na poličky a poslúži aj praktický vozík na náradie, v ktorom si všetko potrebné pohodlne a bez námahy preveziete, kam budete potrebovať.

Je niečo, čo Vám vo Vašej dielni chýba?