AKO NA PREPRAVU LYŽÍ  A SNOWBOARDOV AUTOM

Priaznivci zimných športov musia neustále riešiť otázku vhodného transportu pre ich lyže či snowboardy pri ceste do lyžiarskych stredísk. Ponúkame vám jednoduché a praktické riešenie berúce ohľad na bezpečnosť aj komfortnú jazdu.

O krok bližšie k zasneženým svahom

Vzhľadom na rozmery a tvar lyží je nanajvýš neefektívne voziť ich v interiéri automobilu a to aj v prípade, že vlastníte väčšie vozidlo. Vložiť lyže do kufra auta tiež nie je najvhodnejšie, keďže je pri tomto postupe vysoko pravdepodobné, že sa lyže počas jazdy zlomia alebo poškodia. Najlepšie je preto spoľahnúť sa na nosiče lyží umiestnené na streche automobilu, kde vám nijakým spôsobom neprekážajú ani vás neobmedzujú pri šoférovaní. Nemusíte sa tiež obávať zašpinenia či poškodenia interiéru prípadne možného zranenia, ktoré môžu lyže v aute počas prudkého zabrzdenia spôsobiť. Oceníte ich tiež v prípade, že sa chystáte na lyžovačku do Álp, keďže transportovať lyže vo vnútri automobilu je v Rakúsku, ako aj mnohých ďalších krajinách, zakázané.

Kvalitný nosič lyží je vyrobený z odolného materiálu, pre ktorý nepredstavujú žiadny problém chladnejšie teploty ani iné výkyvy počasia. Čo sa týka kapacity nosičov, tá závisí od toho, koľko párov lyží respektíve snowboardov máte v úmysle naraz prepravovať. Nosiče sú navyše cenovo dostupné a po ukončení aktuálnej zimnej sezóny ich jednoducho môžete z vášho vozidla zložiť a uskladniť až do príchodu ďalšej zimy.

Vynikajúce alternatívy pre milovníkov športov

Ak máte v úmysle prepravovať aj iné športové náčinie alebo k lyžiam priložiť príslušenstvo vo forme palíc či lyžiarok, odporúčame vám použiť moderné strešné boxy. Oceňované sú pre svoj aerodynamický tvar, väčší objem a pevnosť chrániacu obsah boxu pred pôsobením vody, vetra či kamienkov z vozovky, s ktorými sa box počas jazdy môže dostať do kontaktu.

Pri výbere konkrétneho boxu možno brať ohľad na jeho dĺžku, materiál, spôsob otvárania, dizajn alebo farbu. Je samozrejme potrebné zohľadniť tiež druh vášho vozidla, berúc do úvahy jeho značku a daný model. Zvolený strešný box by mal spĺňať potreby a požiadavky vášho automobilu a nezaškodí vybrať si produkt od skúsených výrobcov, akými sú napríklad značky Northline a Thule.