4 tipy, ako sa v lete starať o vlasy

Prichádza leto, ktoré je pre naše telo a najmä pokožku a vlasy veľmi ťažkým obdobím. Dlhé horúčavy a slnečné lúče im dajú poriadne zabrať a preto je starostlivosť o ne dôležitejšia, ako inokedy počas roka. Na čo by sme nemali zabúdať?

Poznáme niekoľko overených rád

Samozrejme, vlasy si musíme umývať pravidelne, no počas leta by sme to mali robiť menej. Čím viac vlasy umývame, tým viac prichádzajú o oleje a živiny, ktoré sú ich prirodzenou súčasťou. Veľmi dobrým riešením počas leta sú suché šampóny, vďaka ktorým budú vlasy vyzerať nielen ako čerstvo umyté, ale  dodajú im aj objem a vôňu. Veľmi dobrou voľbou je aj prírodná kozmetika na vlasy, ktorá je špeciálne vyvinutá na starostlivosť počas leta. Keďže teplé a suché počasie vlasy dehydruje, potrebujú dostatočnú výživu, ktorú bez našej pomoci nedostanú. Tú im dodáte v podobe kondicionéra, ktorý by počas leta nemal chýbať v domácnosti žiadne ženy. Prírodný kondicionér na vlasy nie je len zárukou výživy, ale aj dobrého rozčesávania, ktoré neraz potrápi každú ženu. Čím viac času trávite na slnku a pri vode, tým viac starostlivosti vlasy potrebujú.

Trio základnej starostlivosti o vlasy dopĺňa aj maska na vlasy, ktorá je zárukou, že sa vlasy za žiadnych okolností nepoškodia. Na hlave je potrebné ju ponechať aspoň 10 minút, aby si z nej vlasy dokázali zobrať všetko, čo potrebujú. Naniesť ju môžete nielen po umytí, ale aj pred ním. Odporúčame si sem tam urobiť zábal na noc, kedy doprajete vlasom hĺbkovú starostlivosť. Vaše vlasy po nej budú živšie a zdravšie, ako nikdy predtým.

To nie je všetko ...

Ani spomínané tri prípravky na vlasy nie sú konečnou ochranou proti slnku. Využiť sa oplatí počas slnečných dní aj pokrývku hlavy v podobe šiltovky alebo šatky, ktorá ochráni nielen vlasy, ale aj samotnú pokožku hlavy. Ak ju zabudnete, vlasy dokážete ochrániť aj špeciálnym sprejom. Určite by ste ho so sebou mali zobrať aj na dovolenku, pretože v batožine vám nezaberie takmer žiadne miesto a v niektorých prípadoch vás doslova zachráni. Ak sa pravidelne pred letnými prázdninami chodíte dať upraviť kaderníčke, ktorá vám nafarbí vlasy, mali by ste s tým v tomto období prestať. Slaná voda a slnko vám farbu vytiahnu natoľko, že sa vám návšteva salónu neoplatí. Radšej si dajte len zastrihnúť končeky vlasov, čo im veľmi prospeje. Všetky potrebné prípravky na starostlivosť o vlasy, ale aj inú kozmetiku a doplnky nájdete v obchode naureus. Stačí len pár klikov a budete zásobený tou najlepšou prírodnou kozmetikou, za čo sa vám vlasy poďakujú.